Agencja interaktywna IT - programujemy skuteczne strony internetowe!

Cechy nowoczesnych stron internetowych

Naszym zadaniem jest tworzenie dobrych stron internetowych dla klientów z Poznania i okolic. Dobrych, czyli jakich? Jakie projekty można uznać za nowoczesne i spełniające współczesne wymagania? Poniżej przedstawiamy kluczowe warunki, od których zależy wartość witryny.
Czytelność i przejrzystość

Jednym z najważniejszych aspektów, którymi wyróżnia się projekt strony WWW odpowiadającej obecnym wymaganiom webowym, jest czytelność. Przejrzystość zawartości i łatwość odnajdywania poszukiwanych przez użytkowników informacji w dużej mierze decydują o satysfakcji z kontaktu z witryną. W przeciwnym razie, jeśli jest ona trudna w odbiorze, odbiorca szybko ją wyłącza i przechodzi na inną, konkurencyjną stronę.

Atrakcyjność wizualn

Ten podpunkt niejako łączy się z poprzednim, jednak przejrzystość to nie to samo co atrakcyjność pod względem graficznym. Spójna kolorystyka, umiejętne zastosowanie właściwie dobranych czcionek, przejrzysty układ treści, wysokiej jakości zdjęcia i obrazy – wszystko to sprawia, że projekt strony WWW staje się po prostu ładny i zachęcający pod względem wizualnym.

Szybkość działania

W obecnych czasach, gdy użytkownicy spędzają więcej czasu podczas przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych niż na komputerach, szybkość działania witryny internetowej staje się jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Prędkość ładowania się strony WWW ma znaczenie z punktu widzenia zarówno cierpliwości i wygody odbiorców, jak i optymalizacji pod kątem SEO. Witryna, która wczytuje się natychmiast, uzyskuje po prostu lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych niż wolne, ociężałe projekty.

Responsywność

Popularność urządzeń mobilnych jako podstawowych narzędzi do przeglądania sieci decyduje o konieczności dostosowania stron WWW pod ich kątem. Obecnie witryna musi wyświetlać się prawidłowo nie tylko na komputerze, ale też na smartfonie i laptopie, dlatego jej projekt powinien być responsywny. Dzięki temu automatycznie dopasowuje się do dowolnego ekranu niezależnie od rozdzielczości.

Optymalizacja pod kątem SEO

Witrynę należy dostosować także do wymagań wyszukiwarek internetowych, by była dobrze widoczna w Google i innych wyszukiwarkach, co przełoży się na wzrost ruchu. Strona zoptymalizowana pod względem SEO osiąga ponadto lepsze wyniki w pozycjonowaniu, podczas gdy promowanie źle zaprojektowanej witryny nie pozwala na uzyskanie maksymalnych rezultatów.

Bogactwo wartościowej treści

Nawet najlepszy i najstaranniej wykonany projekt strony WWW nie spełni pokładanych w nim nadziei, jeżeli zawartość będzie nieciekawa i mało wartościowa dla użytkowników. To kwestia równie istotna w przypadku witryn firmowych, sklepów online czy tym bardziej serwisów tematycznych. Zdajemy sobie sprawę z newralgicznego znaczenia, jakie zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek mają publikowane treści, dlatego wszystkie oferowane klientom z Poznania strony internetowe wypełniamy odpowiednio dopasowanymi i wartościowymi informacjami, które w razie potrzeby mogą zostać profesjonalnie przygotowane przez nasz zespół.