Agencja interaktywna IT - programujemy skuteczne strony internetowe!

Cennik tworzenia stron internetowych - od czego zależy?

Posiadanie witryny internetowej daje wymierne, wieloaspektowe korzyści, które przekładają się na zyski w wymiarze zarówno finansowym, jak i wizerunkowym. Projektowanie strony WWW wiąże się oczywiście z kosztami, jednak w porównaniu z potencjalnymi profitami, jakie niesie ze sobą umiejętnie promowana witryna, są one wręcz nieodczuwalne. W takim razie o jakich kwotach mowa? Na jaką cenę należy się przygotować, zlecając wykonanie strony internetowej i od jakich zmiennych jest ona uzależniona? Poniżej odpowiadamy na te i inne pytania związane z kosztami projektowania przez doświadczonych specjalistów.

Od czego zależy cena projektowania stron WWW
Istnieje wiele czynników wpływających na koszt usługi, a poniżej przedstawiamy i opisujemy naszym zdaniem najważniejsze z nich.
Rodzaj strony

Prosta wizytówka online, której celem jest przedstawienie oferty i umożliwienie kontaktu użytkownikowi, z oczywistych względów kosztuje mniej niż zaawansowana witryna korporacyjna sieciowego sklepu obuwniczego czy salonu samochodowego. Jesteśmy otwarci nawet na najtrudniejsze wyzwania, więc możesz zlecić nam wykonanie dowolnego projektu.

Struktura

Ta kwestia poniekąd wiąże się z rodzajem strony WWW, jednak warto omówić ją osobno. Projektowanie witryny o rozbudowanej strukturze, np. sklepu internetowego z dziesiątkami kategorii i tysiącami aktualizowanych na bieżąco produktów, wymaga bowiem większych nakładów niż wykonanie statycznej, firmowej strony internetowej z zawartością kilku zakładek. W ramach współpracy z nami możesz zlecić projekt każdego rodzaju.

Funkcyjność

Sklep internetowy wymaga stworzenia panelu klienta, strona firmy pożyczkowej wykonania kalkulatora obliczającego wysokość raty, a witryna restauracji może potrzebować systemu rezerwacyjnego online. To tylko przykłady pokazujące różnice w funkcjonalności, które wpływają na koszt projektowania strony WWW. Im więcej zaawansowanych możliwości oferuje witryna, tym wyższa jest jej cena. Pozostajemy do dyspozycji niezależnie od tego, jaka funkcjonalność Cię interesuje.

Wykorzystane technologie

Decydując się na skorzystanie z gotowego oprogramowania, np. Wordpress czy Joomla!, można znacząco obniżyć koszty wykonania witryny, jednak trzeba się liczyć z narzuconymi z góry rozwiązaniami i pewnymi ograniczeniami wynikającymi z użycia darmowych technologii. Z kolei oprogramowanie tworzone od podstaw na zamówienie jest droższe, ale w stu procentach dostosowane do indywidualnych wymagań. Działamy elastycznie, dlatego oferujemy wsparcie w obu przypadkach.

Prace dodatkowe

Udostępnienie witryny na serwerze, wykupienie i podpięcie domeny, założenie skrzynki pocztowej zintegrowanej z formularzem, optymalizacja pod kątem SEO, stworzenie treści – to tylko niektóre dodatkowe usługi, które można nam zlecić w ramach współpracy.

Ile kosztuje projektowanie strony WWW

Ponieważ koszt wykonania witryny internetowej zależy od różnych czynników, zawsze jest ustalany indywidualnie. Jeżeli chcesz uzyskać dokładną wycenę projektowania strony WWW, skontaktuj się z nami, a przedstawimy konkurencyjną ofertę i ustalimy szczegółowe warunki współpracy. Zapraszamy!

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/tworzenie-stron/
 https://www.grupa-tense.pl/blog/meta-description-jak-napisac-skuteczny-opis-strony/